Buzov i Burazin razbili Pobednika

4. svibnja 2013. u 16:04 / KLUB: RK Nada

Nakon nenadanog vodstva gostiju u prvoj minuti susreta, stvari na svoje mjesto postavljaju najiskusniji i najbolji igrači splitske Nade. Dvojac BB, Buzov i Burazin probijaju solidnu obranu gostiju i vode Nadu u finale RRC. RK Nada - RK Pobednik Mozzart 37:8

Utakmica je otvorena greškom splićana, koju gosti odlično koriste za prvo polaganje i nenadano vodstvo od 0:5 već u prvoj minuti susreta. Kapor nije pogodio pretvaranje pa se utakmica nastavila u Nadinom ritmu koja je sve više i više pritiskala goste. U tim trenucima falilo je samo malo koncentracije u završnim pasovima da Nada napravi polaganje. Prvi zgodidatak spličana je postignut iz kazne. Precizan je bio danas inaće ne baš precizni Luka Rosso za 3:5. Svoje prvo polaganje Nada je ostvarila tek u 17 minuti preko Žunića za 8:5. Malo zatim ostvareno je još jedno polaganje preko Marinovića za 13:5. Sa tim rezultatom se odlazi na poluvrijeme. Gosti iz Beograda se i dalje bore i ne predaju i već početkom drugog dijela iz kazne preko Orlovića smanjuju na 13:8. Bila je nakon toga još jedna velika šansa za Pobednik, ali se Nada sretno i spretno izvukla. Od daljnje neizvjesnosti splitsku publiku su spasili dvojac BB koji su kumovali kod svih ostalih bitnih napadačkih akcija Nade, osim solo prodora Lerotića. Na kraju je splitska publika pljeskom pozdravila ragbijaše obje ekipe za izvrsnu ragbijašku predstavu. Ovom pobjedom se Nada plasirala u finale RRC gdje će 8.6.2013. igrati protiv Zagreba.