Zabok promašio tricu za produžetak

23. ožujka 2021. u 21:52 / KLUB: KK Split

Sve je stalo u zadnjoj minuti kada je Marić pogodio za -3 Zaboka. Đoković je promašio tricu, Babić uzeo skok u napadu, pa Đoković promašio oba slobodna bacanja, da bi Marić puknuo tricu za produžetke koja je iscurila. KK Split-KK Zabok 77:74

Bila je ovo jedna po svemu neobična utakmica koja je na kraju završila promašenom tricom Marića za produžetak i pobjedom našeg sastava. Po dobrom starom ustaljenom običaju prvu četvrtinu smo u potpunosti podbacili i da smo nastavili tako igrati Zabok bi sigurno na Gripama zabio stotku. U nastavku utakmice smo se malo uozbiljili u obrani i stabilizirali u napadu na krilima uvijek dobrog Kedže i lepršavog Perkovića. Zabok je muku mučio sa šutom za tri poena, a mi sa šutom sa linije slobodnih bacanja koja su nas na kraju mogla skupo koštati. Promašili smo nestvarnih 15 slobodnih bacanja i taj segment igre sveli na samo 44%. Da stvari budu još smješnije promašivali su ih i bekovi šuteri. Ćampara 0-4 i Đoković 2-6. Pogotovo su opasni promašaji bila ona dva slobodna bacanja Đokovića koja su trebala zapečatiti pobjedu u našem zadnjem napadu na utakmici. Prvo je Đoković promašio tricu, Babić uhvatio svoj 11. skok u utakmici, Đoković izborio prekršaj i promašio oba slobodna pruživši tako Zaboku šansu da se dokopa produžetka. Žuti izgleda ove sezone teško mogu do pobjede bez drame pa koji god protivnik bio na drugoj strani parketa.