Žuti u finišu riješili pitanje pobjednika

28. rujna 2016. u 19:50 / KLUB: KK Split

Split se pošteno namučio za pobjedu i prolaz u kupu Krešimira Ćosića. Gorica je vodila 3/4 utakmice, a Split je eksplodirao u zadnjoj kada je bio bolji za 18 koševa koji su bili dostatni za pobjedu. KK Gorica-KK Split 88:94

U utakmici bez pravih obrana Split je ipak smogao snage da u zadnjoj četvrtini utakmicu preokrene u svoju korist. Iako su u zadnju četvrtinu ušli sa -12 na krilima raspoloženoga Kedže koji je pogađao kada je najbitnije i koji je skakako odlično u napadu izvojevana je pobjeda i prolaz. Najefikasniji kod žutih su bili Jukić sa 25 i Širko sa 22 postignuta koša dok je junak utakmice Kedžo ubacio 13 koševa. Za tjedan dana slijedi novi kup ogled kod VROS Osijeka, a ulog je veliki.
Pobjednici idu na završni turnir (Final 8) na kojem se već nalaze Cedevita, Zadar, Cibona i Kvarner 2010. Završni turnir na rasporedu je od 15. do 19. veljače 2017. godine.