KK Split

Košarkaški klub Split

• Treća četvrtina i 39 koševa Olimpije presudile

Split se dobro držao prve dvije četvrtine, a onda je došla treća u kojoj je Cedevita prodala 9 kontri i nekoliko trica Jonesa za sigurnu pobjedu zelenih. Na kraju ispada da smo se osramotili. KK Cedevita Olimpija - KK Split 94:66

• Sonik slavio u Jazinama

Sonik Puntamika je pobjedio žute u utakmici u kojoj je najbolje odigrao Lovre Runjić. Izgledalo je da nije bilo niti dovoljno energije da se ovaj susret preokrene kao recimo onaj u Osijeku. KK Sonik Puntamika-KK Split 80:77

• Žuti žutuju ostali tuguju

Žuti su ostvarili prvu pobjedu u povratničkoj sezoni ABA lige. Velika pobjeda i što je najvažnije od svega prva pobjeda hrvatskih klubova u regionalnom natjecanju. Žuti žutuju ostali tuguju. KK Split- KK FMP 86:71

• Čampara i Luković potegli za pobjedu

Luković je još jednom bio igrač prevage u pobjedi žutih što je potvrdio i gostujući trener. Split je uglavnom bio bolji, ali je opet imao jednu crnu rupu u drugoj četvrtini kada je upao u rezultatski minus. KK Split-KK Škrljevo 89:77

• Budućnost prejaka za sada

Split je ostao na -25 u premijernom nastupu ABA lige. Nikakve šanse žuti nisu imali jer Budućnost je za sada puno jača od Splita. Ništa zato idemo dalje prvi mačići se.u vodu bacaju. KK Budućnost Voli-KK Split 74:59

• Zadnja četvrtina presudila

Zadnja četvrtina žutih je presudila pobjednika. U utakmici loših obrana Osijekova se na kraju pokazala lošija. Žuti su opasno visili i ništa nije izgledalo dobro, ali Ante Marović je našao čarobnu formulu za pobjedu. KK VROS-KK Split 82:86

• Prvoj pobjedi se ne gleda u zube

Žuti su ostvarili prvu pobjedu u PH. Alkar je došao odigrati hrabro, ali to nije bilo dovoljno za iznenađenje na Gripama, jer je Split jednostavno kvalitetnij sastav. KK Split-KK Alkar 84:71

• Poraz

Poraz je potreban za otrežnjenje pa je zato ovaj poraz dobrodošao. Splitu fali barem još dva ozbiljna igrača ako misli ozbiljno odraditi ABA sezonu i krajnje je vrijeme da se krene u kupovinu. KK Gorica-KK Split 79:73

• SPLIT U ABA LIGI

Split je od sljedeće sezone ABA ligaš. Nakon sezone 2012. kada nas je nosio Nikola Vujčić, Split se opet vrača na veliku scenu. Gripe će opet imati prilike gledati najbolje klubove regije i sanjati bolja vremena.

• Play-off

Skelin je u neviđenoj drami odveo žute u play-off. Odlično prvo poluvrijeme i očajno drugo je stalo u Perkovićevu tricu i Marčinkovićev skok u napadu, te totalno bolesni bijeg u pobjedu. KK Split-KK Široki 78:76