ZEŠ Split | Novosti http://zes-split.hr/ Novosti hr 2011 Zajednica ekipnih šprtova Grada Splita 10 Sun, 16 Dec 2018 16:55:24 Idemo žute Idemo žute. Do 13 pobjede ili 100% učinka fali još samo jedna ona sljedeća doma protiv Trešnjevke. Ova je bila očekivano dobra pogotovo u zadnjoj četvrtini. ŽKK Ragusa-ŽKK Split 63:69 Sun, 16 Dec 2018 16:55:24 http://zes-split.hr/novost/2682/Idemo-zute http://zes-split.hr/novost/2682/Idemo-zute Kadzior iz slobodnjaka za pobjedu plavih Minimalna pobjeda Dinama na Maksimiru. Kadzior iz slobodnjaka za pobjedu plavih. Hajduk solidan u posjedu, ali u potpunosti bezopasan u napadu.GNK Dinamo-HNK Hajduk 1:0

Polusezona je za nama i sada dolazi stanka koja nam baš treba. Da se malo provjetri kuča i stvari poslože nanovo po ko zna koji put. Dobili smo i novi NO ako to koga uopće i zanima. Hajduk je i danas imao periode igre u kojima je dobro stajao na terenu i imao inicijativu. Kontrola lopte se poboljšala i to nema spora. Međutim nema opasnosti za gol protivnika. Sve je to do nekih 20-ak metara od gola dobro na trenutke i dosta brzo, a onda sve stane. Dinamo je bio bolji u ovoj utakmici taman za taj jedan gol koji je postignut iz nepostojećeg slobodnog udarca.
Rezime dosadašnjeg stanja je poprilično loš. Šesti smo, ispred nas su osim jugoslavenskih prvoligaša Dinama, RIjeke i Osijeka Lokomotiva i Gorica. Za dinamom kaskamo 22 boda, za Osijekom 12, za Rijekom koja ima utakmicu manje 11. Iz kupa nas je izbacio Osijek.
Pobjeda u produžecima Split ove godine očito bez drame ne može. U rupi do zadnje četvrtine, Rebićeva trica za produžetke i Kovačevičeva za potvrdu vrijedne pobjede. KK Zabok - KK Split 86:91

Do vrijedne pobjede došli smo bez nominalno prva tri playa čime je ova pobjeda još vrijednija. Cijelu utakmicu smo bili u zaostatku ponekad i onom dvocifrenom ali nismo odustajali.
Najgore je bilo sredinom treče četvrtine kada smo bili na -14. U život nas je vratio Kovačevič sa ludom tricom. Tricom koja nam je dala snage kada su več svi u dvorani mislili da je gotovo. Zabok je imao veliku prednost i polovinom zadnje četvrtine plus 11, ali je onda Gabrić bio taj koji je pogodio tricu i odbio potpisati kapitulaciju.
I da ova utakmica ima još jednog junaka pobrinuo se Bruno Rebić koji pogađa tricu za produžetke u kojima smo napokon slomili vrlo dobrog domačina.
Ovo je dakle bila tricaška noč žutih. Tri trice su nas povele do pobjede. Kovačević (šut za tri 4:5, ukupno 16 poena), Gabrić i Rebić.
Najbolji od žutih Pavle Marčinković (20 poena, 7 skokova, 6 asistencija) i Mateo Kedžo (19 poena, 7 skokova, 5 asistencija). Mauro Veljačić odigrao je tek 13 minuta i to je novi udarac na tanki roster naše ekipe. Trice nisu ono na što se možemo uvijek vaditi, a u ovakvom ritmu i sa manjkom igrača ćemo se teško moči nositi na duže staze. Igračima svaka čast jer daju i više od svojih mogućnosti. Polusezona je, ako ne računamo Alkara završena, a pojačanja za nastavak još nema.
Od srijede u Vršcu igramo drugi dio one bitnije ABA2 lige.
Nada na krtičnjaku obranila titulu Nada je na krtičnjaku u dramatičnom susretu obranila naslov Prvaka Hrvatske. Mladosti tako titula ostaje nedosanjani san, a Nada i dalje opstaje suvereni vladar ragbija u Hrvatskoj. HARK Mladost-RK Nada 22:25

U finalu domaćeg prvenstva u Zagrebu Nada je potvrdila svoju maksimalnu dominaciju u hrvatskom ragbiju.
Nada je na opće zaprepaštenje domače publike nakon sjajnih pola sata igre vodila 15:5. Mladost je do odmora smanjila na 15:12 i drugome poluvremenu okrenula na 22:18. Nada je na samome kraju izvukla ono najbolje od sebe pa je pet minuta prije kraja kapetan Krešo Čorić je položio, a sigurni Rosso pretvorio za novo vodstvo 22:25. Rezultat se do kraja više nije mijenjao iako je Mladost dala sve od sebe.
Ludi gradski derbi pripao Jadranu Jadran je došao do pobjede u gradskom derbiju, ali puno teže no što su se nadali. Mornar se pokazao kao tvrd orah iako je cijelu utakmicu bio u rezultatskom deficitu. Prvo ime susreta Jadrana je Zović sa 4 pogotka, a Mornara Burić sa 3 pogotka. VK Jadran - VK Mornar 7:6

Jadran je nakon kupa još jednom pobjedio Mornara. Ovoga puta sa plus jedan. Prva dva gola je postigao najbolji strijelac u redovima Jadrana inaće Mornarevo dite Ivan Domagoj Zović. Mornar je pak golovima Živkovića i Burića do kraja prve dionice došao do poravnanja.
Druga dionica je pripala Jadranu golovima Krapića i Zovića dok je za Mornar pogodio Ćalić. Pravo je čudo da i ta dionica nije završena neriješeno jer je Mornar na kraju imao napad šest na tri, ali nije ga uspio realizirati.
Treća dionica je odigrana bez golova pa se tako u zadnju ušlo sa minimalnim vodstvom jadrana.
Četvrta dionica barem njen početak je pripao Jadranašima koji su golovima Powera i Viskovića otišli na plus tri i izgledalo je da je sve gotovo. Međutim Zdejini momci se vračaju u igru dvije minute prije kraja golom Vrdoljaka i najboljeg mornarevca danas Burića koji je postigao tri gola. Zović zabija sa igračem više za 7:5, a Burić za 7:6 što je i konačni rezultat ovog susreta.
Mornara je u ovoj utakmici ubila realizacija igrača više 1/11.

Pobjeda za kraj polusezone Malonogometaši su pobjedom zaključili ovu nimalo laku polusezonu. Odigrali su jednu dobru utakmicu u kojoj je briljirao Luketin. Golove su postigli Kirevski, Marić i Tešija. MNK Jesenje-MNK Split 1:3

Da je moglo biti bolje moglo je. Ovako nakon lošeg ulaska u sezonu pod vodstvom Alena Delponta moramo biti i više nego zadovoljni sa ovih 13 bodova i 8. mjestom. Ova ozbiljnija družina nam bježi od 4-7 bodova što svakako nije neki veliki problem za prestići. Taman kada smo počeli ozbiljnije izgledati stigla je stanka u kojoj ćemo se popuniti na potrebitim pozicijama. Međutim to je posao Uprave kluba, a nas zanima samo ova utakmica koju ćemo sada i opisati.

Dobili smo fenjerša, ali oni su se pokazali u vrlo dobrom svjetlu. Objektivno rečeno izgledaju puno bolje od nekih ekipa koje su nas dobile. Od početka utakmice Jesenje je preko kontri i polukontri opasno prijetilo našem golu. Velika je sreća da je večeras Luketin briljirao i slobodno možemo konstatirati donio pobjedu našem sastavu. Udarci su sjevali sa svih strana, bilo je tu vratnica, greda, ludih obrana jedan na jedan....
Mi smo uglavnom imali balun u svojim nogama, ali problem realizacije nas je mučio. Velike prilike su imali Vladović, Sekulić i Kosor, Jurlina. A onda je sa zvukom sirene pao i prvi gol. Strijelac Kirevski, a ko drugi. Gol u najboljem trenutku.

Drugi dio susreta je započeo baš kao i prvi sa vratnicom i šansama Jesenja. Ovoga puta smo se trgnuli nakon samo nekoliko minuta kada je Sekulić napravio solo prodor sa naše polovice i u igri dva na jedan poslužio Marića kojemu nije bilo teško pogoditi za komodnije vodstvo od 0:2.

Jesenje se ne predaje pa u narednih 10-ak minuta bombardira naš gol, ali bezuspiješno protiv Luketina.
Imali smo i mi priliku riješiti utakmicu kada u situaciji tri na dva Sekulić puca u blok, a nakon toga i Kirevski koji je pokušao lobom, ali je pogodio vratnicu.

U samoj završnici Sekulić dobiva drugi žuti odnosno crveni karton zbog prigovora sa klupe što spada u rubriku gluposti. Jesenje prelazi na igru sa golmanom igračem. Pola minute prije kraja susreta nakon greške Marića postižu svoj jedini gol na utakmici, a točku na i stavlja Tešija koji potvrđuje našu pobjedu.
EDO BLAŽEVIĆ - Novi direktor "Jugoplastike" Edo Blažević je novi direktor slavnoga kluba sa Gripa. Na tom mjestu je zamijenio Maroja Bubala koji se povukao zbog obiteljskih obveza. Blažević je dakle strtao sa pobjedom u ABA ligi, a vidjeti ćemo koliko će donijeti novih sponzora u klub. Thu, 13 Dec 2018 05:56:28 http://zes-split.hr/novost/2676/EDO-BLAZEVIC---Novi-direktor-%22Jugoplastike%22 http://zes-split.hr/novost/2676/EDO-BLAZEVIC---Novi-direktor-%22Jugoplastike%22 Vratili se pobjedama-Cobinns oduševio "Hvala vam" rekao je Cobinns na kraju utakmice razdraganim navijačima. Hvala njemu na još jednoj briljantnoj utakmici i hvala mu što je na kraju imao krvavi dres baš kako treba kada igraš za veliki klub. KK Split-KK Helios Suns 82:76

Sedmorica veličanstvenih su pobijedila solidne Sunse na Gripama. Tolika je otprilike bila rotacija žutih u još jednoj teškoj utakmici. Svaka je teška vikali su gledatelji koji su svjesni toga da naša ekipa jedva stoji na nogama, ali ipak daje sve od sebe na parketu. Igraju do posljednje kapi znoja, a Cobinns je i dres šporkao sa krvlju.
Prvu četvrtinu nas je vodio Kedžo koji je odigrao na pravoj razini nakon duže vremena. Pametno smo odvukli njihovog prvog centra Šalića u probleme sa faulovima. Sve smo dobro odradili, ali Sunsi se nisu dali. Pritiskali su i stizali preko odličnog playa Pašaljića i Mahkovica koji je na kraju zabio 29 koševa i bio prvi strijelac utakmice.
U teškim trenucima nas je u utakmicu vračao Kovačević sa svojom dalekometnom artiljerijom, a ovoga puta je i prolazio te poentoirao za dva što inače ne radi često. Trener Anzulović je po ko zna koji put zaboravio uvesti Kedžu kada su gosti bili u bonusu posebice je velika greška 6 minuta u drugoj četvrtini kada smo imali priliku otiči na veću razliku.
Prvo ime ovoga susreta je svakako Cobinns koji je postigao 18 koševa uz 8 skokova. Za njega večeras nije bilo izgubljenog baluna, a dobio je i standing ovation Gripa. ne bi bilo pošteno u ovakvoj utakmici ne zahvaliti svima pa svakako treba spomenuti da je Marčinković bio izvrstan. Postigao je i zadnju tricu na utakmici što je praktički i označilo početak slavlja. Veljačić se mnogo trudio, živcirao i publiku i sebe sa promašajima čistih šuteva u prvom dijelu, ali je do kraja sve popravio. Imao je čak 9 asistencija. Pobjeda velika kao kuča je začinjena na kraju utakmice sa jednim velikim HVALA od strane Cobinnsa splitskoj publici koja ga je velikim aplauzom ispratila iz dvorane.
Ova pobjeda nas i dalje drži na petom mjestu jer je na našu žalost Lovčen slavio u Beogradu u zadnjim trenucima susreta.
Gabrićeva mirna ruka i pobjeda Preokret u zadnjoj četvrtini i još jedna teška pobjeda na koje smo na žalost naviknuti u zadnje vrijeime. Ovoga put je uz Marčinkovića potegao i Gabrić čija nas je mirna ruka odvela do trijumfa. KK VROS-KK Split 75:78

U posljednjih sedam minuta košarkaši Splita su iščupali pobjedu Osijeku iz ruku. Većim dijelom susreta Osijek je bio bolji suparnik. Tempo njihove igre je diktirao slovački play Ihring, a u reketu s dominirali Gospić i Abua.
Osijek je u biti propustio pobijediti u trečoj četvrtini kada su na plus 11 promašili nekoliko otvorenih šuteva.
A naši momci su tada krenuli. Da se ne zavaravamo nije to bilo dobro, ali je večeras bilo dovoljno za pobjedu. Kovačević, Marčinković i Cobbins su nas vratili u utakmicu. 90 sekunda do kraja smo došli do poravnanja (70:70). Cobbins i Veljačić su nam dali plus 4, a onda je Gabrićeva mirna ruka sa linije slobodnih bacanja zaključala ovu pobjedu.

Hajduk preokrenuo i uzeo bodove Hajduk se dugo mučio, gubio utakmicu do izjednačujučeg gola Vučura. Nakon toga smo uvalili još dva i uzeli zaslužena tri boda. HNK Hajduk-NK Istra 1961 3:1 Sat, 08 Dec 2018 21:57:59 http://zes-split.hr/novost/2673/Hajduk-preokrenuo-i-uzeo-bodove http://zes-split.hr/novost/2673/Hajduk-preokrenuo-i-uzeo-bodove