ZEŠ Split | Novosti http://zes-split.hr/ Novosti hr 2011 Zajednica ekipnih šprtova Grada Splita 10 Tue, 22 Oct 2019 19:32:11 Jug nedodirljiv za Jadrana Jug je još uvijek nedodirljiv za Jadrana. I tako iz utakmice u utakmicu iz sezone u sezonu Jadranu uvijek nešto fali. Nekad više, a nekad manje, ali fali. Jug AO - Jadran 15:11 Tue, 22 Oct 2019 19:32:11 http://zes-split.hr/novost/2927/Jug-nedodirljiv-za-Jadrana http://zes-split.hr/novost/2927/Jug-nedodirljiv-za-Jadrana Prvi Superligaški bod Odbojkašice Splita su osvojile svoj prvi Superligaški bod. Gubile su naše cure 0:2 u setovima i uspijele su se vratiti u utakmicu, što više malo je nedostajalo da osvoje dva boda. Split-Poreč 2:3 Sun, 20 Oct 2019 17:50:00 http://zes-split.hr/novost/2926/Prvi-Superligaski-bod http://zes-split.hr/novost/2926/Prvi-Superligaski-bod Crvene i dalje gaze sve pred sobom Crveni stroj i dalje nezaustavljivo melje sve pred sobom. Svu njihovu silinu danas su na svojoj koži osjetile gošće iz Čakovca. Golijadu su sa dva hat-tricka začinile Lubina i Bošnjak. Split-Katarina Zrinski 16:0 Sun, 20 Oct 2019 17:44:59 http://zes-split.hr/novost/2925/Crvene-i-dalje-gaze-sve-pred-sobom http://zes-split.hr/novost/2925/Crvene-i-dalje-gaze-sve-pred-sobom Bez golova u Kranjčevićevoj Hajduk više nije lider prvenstva nakon što je u Kranjčevićevoj odigrao mršavi remi. Bijeli su doduše imali više od igre i nestvarno dobru priliku Hamze koji je na žalost pogodio gredu. Lokomotiva-Hajduk 0:0

Mršavo i nedorečeno, ali ipak čvrsto odigrao je Hajduk protiv Lokomotive u Kranjčevićevoj. Rezime priće je da Hajduk više nije prvi baš kako su zlobnici i predviđali. A predviđali su da će biti lider prvenstva dok ne prođe utakmica Hrvatske i Mađarske na Poljudu. Paranoja ili istina teško je znati, ali baš se poklopilo da je tako. Dinamo je zauzeo svoju prirodnu poziciju u HNL-u, a ima i utakmicu manje onu sa Rijekom. I da stvari budu još zanimljivije, ako Rijeka dobije Hajduk će biti tek treči.
Sve bi se naravno drugačije govorilo da je Hamza pospremio što se trebalo pospremiti, ali nije i sada navijači več ozbiljno zazivaju smjenu Burića na klupi i smjenu Brbića na čelu kluba.
30 vam kolpi palo kobogda Split je opet iznevjerio kada je pred njim stala nekad močna Cibona. Minus 30 je nešto što jednostavno nema nikakvo ama baš nikakvo opravdanje. Cibona-Split 96:66

Sramota i poniženja se u sportu događaju i to nije nešto što je novo i nepoznato, ali sramota i poniženja od strane ovakvog skromnog i limitiranog protivnika su užas nad užasima. Žuti su večeras izgledali kao kakva rekreativna družina koja je došla u glavni grad po dobru porciju. I dobili su je. Uzaludan je bio svaki time out i svako prozivanje od strane trenera Grgurevića jer naši momci nisu bili prisutni niti duhom niti tijelom. Dugo najavljivani veliki derbi se pretvorio u noćnu moru i svi mi kojima je stalo do žute boje bi voljeli da utakmica nije bila na televiziji jer nas je sram.
Butić zapucao za pobjedu-Baksa obranio Zvonimir Butić je sa zvukom sirene imao šut za pobjedu, ali mađarski golman na golu gostiju iz Berlina je i to skinuo. Kao i mnogo toga večeras što se na kraju pokazalo kao nepremostiva prepreka ka pobjedi. Jadran - Spandau 04 12:12 Fri, 18 Oct 2019 19:51:20 http://zes-split.hr/novost/2922/Butic-zapucao-za-pobjedu-Baksa-obranio http://zes-split.hr/novost/2922/Butic-zapucao-za-pobjedu-Baksa-obranio Jadran izgubio od Mladosti Porazom Jadrana od Mladosti završio je prvi krug natjecanja u kupu Hrvatske. I jedni i drugi su izborili plasman na splitski FF, Jadran ide na Jug AO, a Mladost na Solarisa. Wed, 16 Oct 2019 22:44:50 http://zes-split.hr/novost/2921/Jadran-izgubio-od-Mladosti http://zes-split.hr/novost/2921/Jadran-izgubio-od-Mladosti Eksplozija žutih u drugom poluvremenu Svaka utakmica je teška u ABA2 ligi, a to su žuti najbolje mogli osjetiti večeras kada ih je Lovćen u prvom poluvremenu limitirano na 27 koševa. U drugom pak žuta eksplozija i čudesni Gabrić za pobjedu. Split-Lovčen Bemax 72:63

Utakmica sa dva lica. Prvo poluvrijeme blijedo i meko, drugo pak ratničko i pobjedničko. Stvari su dakle u ovoj utakmici krenule loše po Split. Točnije rečeno užasno. Gosti sa Cetinja su dominirali u skoku, a zvijezda večeri je po običaju bio Miloš Popović koji je već u tom prvom poluvremenu bio nadomak double double učinka. Imali su žuti i dosta sreče jer vanjski šut Lovćena nije funkcionirao najbolje što će se kasnije pokazati kao i jedan od razloga njihovog pada.
U drugom poluvremenu sasvim neka druga slika. Samo u trečoj četvrtini smo postigli više koševa nego u prve dvije. U provom redu to moramo zahvaliti odličnoj obrani, ali i vanjskom šutu u kojem je dalekometnim projektilima prednjačio Gabrić. Rikić je uspio zaustaviti Popovića i priči je bio kraj. Umjesto Popovića Bajo je otišao do double-doublea i još jednom bio najbolji igrač žutih na utakmici.
Dubrovački dvojac ispada, Jadran skinuo Galeba Mornar i POŠK su ispali iz daljenjeg natjecanja hrvatskog kupa, a iz dubrovačke skupine dalje idu Jug AO i Solaris. Zagrebačka skupina je tek danas započela i favoriti Mladost i Jadran su upisali lake pobjede. Tue, 15 Oct 2019 21:21:38 http://zes-split.hr/novost/2919/Dubrovacki-dvojac-ispada%2c-Jadran-skinuo-Galeba http://zes-split.hr/novost/2919/Dubrovacki-dvojac-ispada%2c-Jadran-skinuo-Galeba Mornar i POŠK izgubili Mornar i POŠK su izgubili prve utakmice četvrtfinalnog turnira u Dubrovniku. POŠK očekivano od Jug AO, a Mornar neočekivano od šibenskog Solarisa. Za jedne i druge su male šanse za prolaz na FF.

Solaris-Mornar 6:5
Jug AO-OVK POŠK 23:4