RRC titula ostaje u Splitu

8. lipnja 2013. u 22:28 / KLUB: RK Nada

Još jedan pehar krasiti će vitrine splitskih ragbijaša. U finalnoj utakmici pregaženi su gosti iz Zagreba za 6 RRC titulu za redom. Nadinoj dominaciji ne nazire se kraj,a kompleksi protivnika su sve veći i veći. RK Nada - RK Zagreb 57:0.

U predivnoj atmosferi na Starom placu ragbijaši Nade su vrlo brzo već u 6 minuti praktički riješili pitanje pobjednika i osvajača RRC lige. Prvo Lerotić, a onda Vukušić su projurili kroz Zagrebovu obranu za dva polaganja što je sigurno pretvorija Rosso. Malo zatim predivnim prolazom kroz sredinu obrane gostiju Lerotić još jednom poentira. Gosti su na odmor otišli, a da centra prešli nisu. Čuli su se raznorazni komentari publike. Nije jaje za dečke već za momke i još mnogo toga. Gostujući igrači su na odmoru pokušavali jedni druge motivirati. Neki su vikali SRAMOTA. Pokažite na terenu, pokažite na tekmi da možete. Međutim ovaj teren nije teren već se radi o igralištu, a tekme se na Starom placu nikada ni nisu igrale. Sve to naravno govorimo jer je u drugom poluvrimenu uslijedila ista pisma. Nada je prolazila kako je god tila i sticao se dojam da je pobjeda mogla biti i viša. Zagrebova obrana je puštala na sve strane. Kada je i napokon odsviran kraj utakmice krenulo je zasluženo slavlje nadinih navijača i igraća. Nakon toga je uslijedilo druženje koje je završilo vatrometom. Finalnoj utakmici je prisustvovao i gradonačelnik Splita Ivo Baldasar. Svojim prisustvom je zaslužio pljesak splitske publike jer je napokon jedan gradonačelnik poslao nedvosmislenu poruku da je sport u Splitu bitan. Zeško čestita osvajačima RRC lige.