Prvo poluvrime pripalo Nadi

11. svibnja 2013. u 20:31 / KLUB: RK Nada

Prva finalna utakmica prvenstva Hrvatske je sukladno očekivanjima pripala splitskoj Nadi. Rezultat je odraz onoga što se vidjelo na terenu. Iako su sinjani sve bolji i bolji to još uvijek nije dovoljno. RK Sinj - RK Nada 8:31.

Prvih 20-aK minuta je proteklo u ispitivanju snaga. Sinj je iz kaznenog udarca preko Pavlovića poveo sa 3:0 i izazvao ovacije domaće publike. Malo zatim Nada preko Čulića radi svoje prvo polaganje za 3:5. Nakon toga Bublić i Lerotić preko skupa koji je danas izvrsno funkcionirao povisuju vodstvo spličana 3:12, što je i bio rezultat prvoga dijela. U drugome poluvrimenu Nada se i definitivno razigrala i preko Perlaina otišla na 3:17 , a sigurni Lerotić je pretvorio za ZA 3:19. U 56. minuti nemilosrdni Lerotić probija obranu Sinja za 3:24. Sinjani su i dalje pokušavali sve da se vrate u igru. posljedica toga je bilo prvo polaganje na utakmici za 8:24 kada je sinjska publika eksplodirala ka mačkule. Međutim već u sljedećem Nadinom napadu Bublić opet polaže dok Lerotić pretvara za konačni rezultat. Sljedeću nedjelju se pozivaju svi na Stari plac na uzvratnu utakmicu finala kada bi Nada trebala odraditi formalnost i proslaviti svoju 11 titulu za redom.