Ispustili pobjedu sedam sekunda prije kraja

1. ožujka 2013. u 19:28 / KLUB: MNK Split

Nekoliko stotina gledatelja je moglo biti zadovoljno prikazanim. Bez obzira bili pristaše Solina ili Splita utakmica je bila zanimljiva, puna preokreta, dobrih poteza i naravno sa pregršt golova. Split je odmah nametnija kontrolu lopte, ali reklo bi se jalovu. Solinjani su lako branili napade i iz kontri polukontri poentirali. Tako su neprestano bili u vodstvu. Split je uvođenjem igrača golmana u drugom dijelu totalno stisnija Solin u devet metara. U 34. minuti utakmice pri rezultatu 4:5 se desila sporna situacija. Igrač Solina Nikola Dolić je čisti gol obranio rukom. Nešto slično kao Vrsaljko protiv Hajduka. Glavni sudac je pokazao korner, usljedili su protesti igrača Splita u kojima je Subotić zaradio žuti karton. Međutim tada na scenu stupa pomoćni sudac Jokić koji je vidio ono šta glavni Topić nije i dosuđen je penal kojega je najbolji igrač Splita Laura iskoristio za poravnanje 5:5, a Dolić je dobio izravni crveni karton. E da je bar tako bilo na derbiju Hajduk-Dinamo. Četiri minute prije kraja nakon udarca Laure i autogola Simunića Split je prestigao vodstvo Solina. Bilo je to prvo vodstvo Splita na utakmici 6:5. Trebalo je samo sačuvati prednost do kraja. Međutim desilo se nešto šta je umnogome pomoglo Solinu da dođe do izjednačenja. Subotić je dobija drugi žuti karton, pa je Split ostao sa igračem manje. Naravno treba napomenuti da je Subotić svoj prvi žuti karton dobija kada je protestira za nedosuđeni penal koji je na kraju ipak dosuđen. Sve je to spremno dočekao ponajbolji gostujući igrač M. Jurjević koji je na 7 sekunda do kraja zabio gol u lijeve rašlje za konačni remi. Splitu je bod malo pa je za očekivati da će u sljedećem kolu na gostovanju protiv Murtera opet biti dramatično.