Repeša ih skenira, pročita i pobjedia

10. svibnja 2012. u 14:00 / KLUB: KK Split

Uf šta mrzin sridu. Nikad mi nije bila draga. Ima li glupljeg dana od sride. Nema. Pogotovo ovakve sride di je Jugoplastika poražena od mrskog neprijatelja. Repeša nas je pročita i jednostavno prekinija dotok lopti pod koš, di smo najjači. Jesmo li to mogli očekivat? I jesmo li se nekako mogli odlučit za neku drugu taktiku? Ko će ga znat. Valjda ljudi iz struke mogu ponudit neko rješenje za neke druge važnije utakmice koje su isprid žutih.

Red je par riči napisat i o igri Cibone. Sigurno je to najbolja ekipa koja je ove godine gostovala na Gripama. Tu nema dvojbe. Ali i oni nisu svemogući. Bilo je padova i u njihovoj igri i to se dobro moglo vidit na reakcijama trenera Repeše koji je pinija uz aut liniju kada se Jugoplastika donekle ravnopravno nosila sa Cibonom. A to je virovali ili ne bilo pola utakmice. Malo je ko primjetija, ali Cibona je dobila 1. i 3., a Jugoplastika 2. i 4. četvrtinu. Doduše, Splićani su dobili sa manjom razlikom i zato je na kraju Cibona slavila. Podsjetilo me to na onu batudu iz Velog mista di je Hajduk igra kontra praške Sparte. Rezulat je bija 1-13 za Spartu. Sparta je dobila prvo poluvrime 0-13, a Hajduk drugo poluvrime 1-0. I na kraju utakmice je bakalar reka meštru da smo izgubili, a meštar mu je reka da nije istina nego smo ostali neriješeno da je rezultat 1-1. Oni su dobili prvo a mi drugo poluvrime i koliko se ja razumin u balun to je neriješeno. Kasnije je u povijesti Hajduk nadmašija Spartu i pobjedija učitelja.

E sada dolazimo do poante cile ove štorije. Mene u biti i nakon ovakvog poraza zanima može li Jugoplastika u finalu pobjedit Cibonu. Svi mi kažu da sam nepopravljiv optimist i da triba gledat realno ali šta ću kad sam takav. Ja ću vam reć ljudi moji šta sam ja večeras vidija na terenu pa vi meni recite da sam loše vidija. Ja sam vidija da naši bekovi driblaju ka ludi, provlače crncima balun kroz noge i kroz uši, pucaju trice i svaka ulazi, kada slučajno faliju centri sve vataju lagano poentiraju ili daju krilima koji onda sigurno pogađaju za delirij u dvorani. Vidija sam Cibonu na kolinima i Repešu koji sidi na klupi skrštenih ruku jerbo se umorija mašuči bez ikakve koristi. Vidija sam sve ono šta cili život vidim kada samo promislim na Jugoplastiku. Vidija sam pobjedu! Čistu, neiskvarenu, poštenu. Eto to sam vidija i na kraju sam čuja onu lipu Oliverovu pismu koja se pivala nekad davno na splitskim gripama. "Gdje mi duša spava nikad nećeš saznati pokrit će je draga ŽUTO LIŠĆE LJUBAVI".

I sada vi meni svi recite šta ste vi vidili. Moga bi se okladit je bilo još onih koji su vidili isto šta i ja.

Moram primjetit još par detalja vezano za utakmicu. Jugoplastika je na ovaj ili onaj način bacila u vitar 23 baluna. Ajme. Dva najbolja strijelca su naši igrači Babić 20, Žižić 17. Zagrepčanaca uopće nije bilo na parketu sve do 15 minute susreta kada je za Cibonu zaigra Rudež. U svim ostalim statističkim pokazateljima smo bili deboto podjednaki. A mi smo igrali bez Dijana i Subotića. A znamo koliko nam oni znače.

Presicu poslin utakmice uopće neću ni spominjat. Neman snage za to.

Split - Cibona 71 - 85

[Piše: "Zeško"]