Split napravio break u Osijeku

10. travnja 2021. u 18:59 / KLUB: OK Split

Odbojkaši Splita su u Osijeku uzeli prvu pobjedu u polufinalnoj seriji bolji od tri utakmice. Split je danas bio nezaustavljiv. U četvrtom setu se oziljedio Igor Omrčen, ali niti to nije pomoglo domačinu. OK Mursa Osijek-OK Split 1:3

Naši odbojkaši su tijekom cijele utakmice bili bolji pa čak i u prvom setu kada su propuštene dvije set lopte. Sve je mirisalo na preokret, a preokret i to potpuni se dogodio. Split je zagospodario dvoranom i u sljedeća tri seta demonstrirao odličnu odbojku. Mursa je zaustavljena u svim segmentima, a jedini tračak nade za njih je bila ozljeda skočnog zgloba Igora Omrčena koja se dogodila polovicom 4. seta. Međutim i bez svoga najboljega igrača odbojkaši Splita su taj set priveli kraju za konačnih 1:3 i veliko splitsko slavlje u gradu na Dravi. Mursi je ovo tek drugi ovosezonski poraz. Prvi je bio od zagrebačke Mladosti u regularnom dijelu prvenstva, a drugi sada u polufinalnoj seriji od Splita.
Druga polufinalna utakmica je na rasporedu u srijedu u 19,00 sati u SC Poljud.