113 minuta za pobjedu

5. lipnja 2020. u 22:18 / KLUB: HNK Hajduk

Nastavak prvenstva je ponudio teških 113 minuta u kojima je Hajduk golom Dimitrova u sudačkoj nadoknadi došao do važne pobjede u borbi za LP. HNK Hajduk-NK Inter 2:1

Ovakvom nastavku prvenstva se malo tko mogao nadati. Hajduk je visio protiv fenjeraša lige, a na kraju se izvukao uz asistenciju VAR-a. Nije da ulazimo u odluke sudaca jeli bio penal ili nije, jeli lopta prije penala izašla van igre ili nije, jeli prije pobjedničkog gola Dimitrova Ismaljili napravio prekršaj ili nije. VAR i glavni sudac na terenu su procijenili kako su procijenili i to je manje više to. Međutim moramo se malo baviti izvedbom naših igrača. Fenjeeraš Inter je samo fenjeraš i ništa više od toga. Na Poljud su se došli braniti i možda iznenaditi preko kontra napada. Gol koji su postigli je progutao Posavec i doveo nas u nezgodnu situaciju jer znamo da je Hajduk najgori kada mora napadati bunker. Poimenično ne treba posebno nikoga istaknuti jer je ovo bio kolektivni podbačaj. Igra je spora, bezidejna, bezopasna jednom rječju užasna. Iskusniji igrači ne vuku mlade, a mladi pak ne guraju stare i to je formula za propast. Ovakvom igrom Hajduk nema nikakve šanse doći do drugog mjesta koje vodi u LP, a pitanje je može li se i do EL.