Ista meta, isto odstojanje

22. studenog 2019. u 20:09 / KLUB: HNK Hajduk

Nakon još jednog derbija konstatacija je ista meta isto odstojanje. Dinamo i dalje bježi četiri boda i ima utakmicu manje. Večeras je Dinamo bio europski samo prvih 15-20 minuta, a onda ravnopravno. Dinamo-Hajduk 1-1

Hajduk je odnio bod sa Maksimira, a golove su postigli samo hajdukovci. Kada se to tako konstatira izgleda da je utakmica bila i više nego ravnopravna, a nije. Niti blizu tome. Hajduk je u tih prvih 15-20 minuta opasno visio, a istini za volju treba priznati da je Dinamo već u prvih 10 minuta trebao voditi sa 2:0. Međutim sitne nepreciznosti i veličanstvene obrane Ljubića držale su nas u igri. Burićeva taktika je bila apsolutno promašena, ali njegova sretna zvijezda je opet bila uz njega. Jer kako drugačije objasniti sve ono što Dinamo nije iskoristio u trenucima dominacije. Gol odnosno autogol za modre je iz jednog kornera postigao Hajdukovac Ismajili glavom sa prve stative nakon što se u skoku borio sa Petkovićem. Potom je uslijedila mirnija utakmica i po ritmu i po prilikama što je odgovaralo našim momcima koji su u par navrata uspijeli doći do Dinamovog kaznenog prostora. U jednom takvom pokušaju Caktaš je pucao, Leovac visoko digao ruku i skrivio penal, koji je Caktaš realizirao za poravnanje i konačni rezultat ovog susreta. Dinamo je bolji, Dinamo i dalje bježi četiri boda i ima utakmicu manje, a Hajduk još ove sezone nije poražen od Dinama.