Izgubljeni u Sutonu

4. listopada 2019. u 19:45 / KLUB: MNK Split

Znali smo da će najveća opasnost na utakmici dolaziti od brače Suton, ali to nismo mogli zaustaviti. Luka je uništio Splitovu obranu, a Josip je dirigirao igrom nebesko plavih. Split-Vrgorac 3:5

Split je izgubio od Vrgorca koji ih je nadigrao i koji apsolutno zasluženo nosi bodove sa Gripa. Split je u prvom poluvremenu spašavao Čizmić, dok je jedna odlično odigrana akcija petom Perića omogučila asistenciju Caputu i gol Jezinu za vodstvo od 1:0. Vrgorac je to malo izbacilo iz takta pa smo imali još i akumulaciju koju je Ćorluka loše pucao omogučivši gostujućem vrataru da se istakne. Bilom je tu još nekoliko prigoda kojima smo mogli u potpunosti šokirati Vrgorac, ali nismo poentirali.
Zato je Vrgorac u drugom dijelu poentirao i došao do pobjede. Pobjede koju su zaslužili, pobjede koju su im donijela brača Suton. Luka Suton je svakako bio prvo ime ovoga susreta ne samo zbog gola za izjednačenje i asistencije več i zbog toga što je bio opća opasnost po vrata Splita svo vrijeme svoga boravka na parketu. Za totalni preokret se pobrinuo stariji brat Josip Suton koji je poentirao pored indisponranoga Ćorluke, a još su trpali Martinac i Kraljević. Split je razbijen u svega sedam minuta, ali još gore je saznanje za trenera Strunju da je nakon 1:2 njegova momčad totalno klonula duhom,
Do kraja su za Split pogodili Kirevski i Radić kada više nije bilo vremena za nešto više od gorkoga poraza.