Split je novi prvak Hrvatske

2. lipnja 2019. u 20:07 / KLUB: ŽNK Split

Ženski nogometni klub Split je novi prvak Hrvatske. Cure su odigrale fantastično. Kada su opasno visile i gubile 3:1 žestoko su odgovorile i izjednačile za titulu. Jel moglo lakše moglo je, jel moglo slađe nije. ŽNK Osijek-ŽNK Split 3:3

Split je novi Prvak Hrvatske u nogometu. Nakon dugih 12 godina su sa trona svrgnule Osijeka. Nije bilo lako u zadnjoj utakmici pa je ova titula još i slađa. Osijek se žestoko borio i bio jako blizu. Na poluvrijeme se otišlo sa rezultatom 3:1 za domače i nedostajao im je samo jedan gol za prvo mjesto.
No naše cure nisu željele stati pred vratima raja. U drugome dijelu su zagospodarile terenom i vrlo brzo stvari vratile na svoje mjesto. Ključni trenutak je bio gol Matee Bošnjak u 69. minuti kada smo stavili jednu ruku na trofej, a točku na i je postavila Iva Bukač u 77. minuti kada je iz kornera pogodila za konačnih 3:3 i veliko crveno slavlje u Osijeku.