Split poveo u polufinalu

13. travnja 2019. u 19:04 / KLUB: ŽKK Split

Košarkašice Splita su povele u polufinalnoj seriji protiv Pule. Žute od finala dijeli još samo jedna pobjeda. ŽKK Split-ŽKK Pula 83:76

Bila je to jedna izjednačena utakmica dvaju suparnika koji se i predobro znaju.
U nervoznom početku gošće su bile bolje, dobivši prvu četvrtinu 15:12. Njihova prednost je u jednom trenutku došla do 9 koševa prednosti. Splićanke su strpljivo grickale prednost Pule i do poluvremena došle do minimalnog vodstva.
Treća četvrtina bila je potpuno različita od prve. Sad je domaća ekipa stekla prednost od 14 koševa i do kraja prave rezultatske neizvjesnosti više nije bilo.
Puli nikako nije išlo na ruku čak 30 izgubljenih lopti a prednjačila je njihova najbolja igračica Katarina Trehub s 8 izgubljenih lopti, što je u velikoj mjeri zasjenilo njenih 23 koša, 19 skokova i 5 asistencija.
Najkorisnija igračica utakmice s 30 indeksnih bodova je naša igračica Tea Perić koja je postigla 25 koševa uz ukupan šut 11/14 (79%) i 5 osvojenih lopti.
Druga utakmica poluzavršnice doigravanja između istih suparnika igra se za tri dana u Puli.