Nada kapitulrala na krtičnjaku

17. studenog 2018. u 16:12 / KLUB: RK Nada

Mladost je uzela pobjedu i jedinicu u prvenstu Hrvatske u utakmici koja je nogla otići na jednu i drugu stranu. Na žalost za naše ragbijaše otišla je na stranu Zagrebčana. No krenimo redom. Već u 7. minuti Mladost dolazi do vodstva kada Jurišić krade loptu i asistira Oxenhaimu za laganih 7:0. Nada se brzinski vraća u utakmicu jer u 10.minuti Rosso pretvara kazneni udarac dok u 17. minuti nakon skup-auta na centru Nada akcije završava zgoditkom Vlajčevića, a Rosso pretvara za 7:10.
Vodstvo je bilo kratkog vijeka jer svega pet minuta poslije Mladost prvo pretvara kazneni udarac za izjednačenje da bi
nakon još jedne greške Nade domačin sa par izvrznih probijanja preko Domančića dolazi do novog vodstva od 15:10.
Do kraja poluvremena Rosso iz kaznenog udarca smanjuje na 15:13.

Početkom drugog dijela splitski sastav igra aktivnije, ali prvi pravi dolazak Mladosti u našu polovicu rezultira zgoditkom Dumančića. Nada se ne predaje i vrača stvari na početak u 55 minuti kada mladi Markić postiže zgoditak, a Rosso pretvara za novo poravnanje 20:20. Mladost u završnici ima više sreče i koncentracije iz skupa lopta dolazi do Jurišića koji osvaja dosta prostora. Na kraju domači nakon nekoliko dobrih napada postižu zgoditak kojeg pretvara za pobjedu od 27:20.