Marčinković splitski junak

8. studenog 2018. u 0:09 / KLUB: KK Split

Marčinković je nadmašio Marinovića u susretu Splita i Borca. Pavle je splitski biser, double-double utakmica i obrana nad Marinovićem kojega je ukočio u zadnjoj četvrtini. KK Split-KK Borac 81:68

Velika možda i krucijalna pobjeda žutih u ABA2 ligi ove sezone. Jer da je bilo drugačije sezona bi već sada bila pod znakom pitanja. Nije bilo lakoji jer je Borac uistinu odlična ekipa. Vodili su gosti večim dijelom ove utakmice. I izgledalo je kao da bi mogli odnijeti pobjedu sa Gripa. U tome im je pomagao i čudljivi kriterij suđenja koji je iz igre prerano izbacio Kedžu. Publika je skočila na noge, a Anzulivić pokupio zasluženo tehničku. Zadnja četvrtina je bila naša napokon. Razbili smo Borac. Tri igrača su ostvarila double-double učinak Marčinković, Cobinns i Kalajžić. Međutim junak nada junacima ove jako bitne pobjede je Marčinković koji je više od pola utakmice čuvao R. Đokovića učinivši ga neprepoznatljivim, a nakon toga je u zadnjih 14 minuta isto napravio i Marku Marinovića kojega do tada nitko nije uspio zadržati. Velika pobjeda i povratak na 3. mjesto. Bravo žuti.