Kovačević torpedirao Šibenik

27. listopada 2018. u 19:20 / KLUB: KK Split

Kovačevića u današnjem susretu nitko nije mogao zaustaviti. Preuzeo je odgovornost i odveo svoju ekipu do pobjede. Žuti su se tako brzinski vratili nakon poraza. KK Split-ĢKK Šibenik 81:65

Konačan rezultat ne sugerira kako je teška bila ova pobjeda žutih. U prvom poluvremenu Šibenčani su na krilima Junakovića duže bili u vodstvu, a prvo poluvrijeme je završilo sa +2 za goste.

Velika je sreća za Split u ovoj utakmici bila da je najbolju partiju odigrao Maj Kovačević. Znali smo da je dobar šuter ali to je napokon i potvrđeno na parketu. Zabio je Maj čak 8 trica. Sve to ne bi bilo dosta da nije bilo i drugih kotačića koji su povukli kad je bilo najpotrebnije. Marčinković, Cobbins i Gabrić su bili dvoznamenkasti, a Cobbins je pritom ljepio banane kao lud.

Pobjedi se ne gleda u zube, ali svaka utakmica je teška sa periodima bezidejnosti u napadu. Sada kada nema Veljačića i Morrisa još je očitije da nedostaje razigravač ali baš gadno nedostaje.