Jadran na korak do trečeg mjesta

17. svibnja 2018. u 12:10 / KLUB: VK Jadran

Gradski derbi između Jadrana i Mornara je pripao momcima sa Zvončaca. Lakše, puno lakše od očekivanog su momci trenera Asića dobili ovu utakmicu i to sa popriličnom razlikom. VK Jadran-VK Mornar 16:8

Jadranov je trijumf u gradskom derbiju apsolutno zaslužen. Utakmica je bila rezultatski zanimljiva do polovice treće četvrtine a nakon toga uglavnom u znaku Jadranaša.
Jadran je otvorio furiozno i poveo 4:1 da bi se Mornar sredinom druge četvrtine vratio u utakmicu. Pri rezultatu 5:4. Čagalj je promašio peterac za poravnanje.
Umjesto izjednačenja na suprotnoj je strani Jadran preko Gorete i Marinića Kragića poentirao za 7:4.
Mornar se još jednom mogao vratiti, ali je onda uslijedilo isključenje bez prava zamjene Burića nakon čega je pobjeda Jadrana zapečačena. Razlika je rasla i rasla, a Mornar se predao.