Derbi završio i prije nego je počeo

2. ožujka 2018. u 21:05 / KLUB: MNK Split

Split Tommy i večeras iznimno raspoloženi Ćorluka su odlučili ovaj derbi završiti što je brže moguće. Za to je trebalo samo jedno poluvrijeme jer su do tada utrpali pet komada. MNK Split Tommy-HMNK Vrgorac 7:1

Nebesko plavi su se na Gripama proveli kao bosi po trnju. Derbi je okončan i prije nego je započeo. Sve je krenulo sa golom Novaka u 4. minuti, a završilo prvim golom Ćorluke u 13. minuti. Upravo Ćorluka nosi epitet igrača utakmice jer je postigao hat-trick. Golovi su bili predivni, a noročito zadnji kada je lobovao gostujučeg vratara. Znači prvo poluvrijeme i visokih 5:1 je uništilo sve ambicije Vrgorca.
Drugi dio utakmice je bio uspavanka u kojem su gosti igrali sa golmanom igračem što im nije pomoglo. Dapaće primili su još dva gola, a posljednji je djelo golmana Čizmića za potvrdu briljantne pobjede. I dalje smo drugi i držimo priključak sa Dinamom koji je danas slavio u Šibeniku.