Malo veselja i Saidov hat-trick

20. kolovoza 2017. u 21:15 / KLUB: HNK Hajduk

Hajduk je napunio mrežu Rudeša uz tri gola Saida. Bila je to igra velikog i maloga u kojoj je veliki kažnjavao sve greške maloga. Uza sve to Rudeš je u prvom dijelu dobio dva isključenja. NK Rudeš-HNK Hajduk 0:4

Splitski sastav je dominirao cijelim susretom i pravo je čudo s obzirom da su večinu susreta odigrali sa dva igrača više da pobjeda nije i uvjerljivija. Rudeš jednostavno rečeno nije ekipa za ovaj nivo natjecanja što sugerira i mjesto na prvenstvenoj tablici. Hajduk je poveo u 13. minuti kada je Said zabio za vodstvo. Bio je to gol koji vrača nadu da bi Hajduk nešto mogao napraviti u četvrtak kontra Evertona. Gol u kojemu je sve bilo brzo odnosno iz prve. Hamza je oduzeo loptu proigrao Ercega, koji je idealno poslužio Saida za njegov prvi gol večeri. Znači lekcija je naučena nogomet je opasan samo kada se igra iz prve. Nije teško jer sjetiti će se oni stariji da se nekada davno Hajduk zagrijavao igrom u kolo iz prve sa dvojicom igrača u kolu. Tamo na travi ispred zapadne tribine.
Onda su uslijedila dva isključenja za domači sastav tako da je svima bilo jasno da će u ovoj utakmici uslijediti golijada sa Hajdukove strane. Čekalo se do 39. minute kada je nakon gužve u šesnaestercu i loših izbijanja domače obrane lopta stigla do Hamze koji je zabio pod gredu za 0:2. Nedugo zatim u sudačkoj nadoknadi prvoga dijela Said je zabio svoj drugi gol, nakon izvrsnog udarca Ercega kojega je Picak jedva kratko odbio taman na Saidovu nogu za 0:3
Erceg je ponovno bio asistent Saidu i za treči gol odnosno hat-trick u 59. minuti za konačnih 0:4 i nova tri boda koja znače priključak na vrhu sa Dinamom i Rijekom.