Božić zablistao, Split izgubio

6. prosinca 2016. u 19:51 / KLUB: KK Split

Pobjednički niz je zaustavljen. Zagreb je bio koban. Prije susreta je rečeno da od Božića prijeti najveća opasnost. Tako je i bilo jer je postigao 27 Pts i bio nezaustavljiv.KK Zagreb- KK Split 93:84

Poraz se može rašlaniti u nekoliko segmenata. Prvi i najvažniji je bila apsolutna dominacija Zagreba u skoku pogotovo napadačkome. Drugi ne manje bitan je taj što nitko nije mogao zaustaviti Božića koji se zabijao kao šilo kroz obranu Splita i radio što god mu se prohtjelo.
Do sredine druge četvrtine Split je vodio,a onda je Zagreb preuzeo vodstvo koje do kraja utakmice nije ispuštao.
Pokušavao je Split tricama pa im je zamalo i uspijelo. Naime serijom trica (po dvije Kalajžića i Rančića, jedna Širka) tri pol minute prije kraja bilo je 81:77. Nakon toga trice su promašil Širko i Kalajžić, a na drugoj strani Marčinkovićeva trica je pokiopala sve nade žutih u ludi preokret u ovoj utakmici.