Jadran na plus 3

1. travnja 2016. u 20:29 / KLUB: VK Jadran

Prvo poluvrijeme je bilo borbeno i rezultatski prevrtljivo. Jadran je vodia 3:1, a POŠK okrenia na 4:3 da bi na kraju POŠK posustao, a Jadran rutinski priveo utakmicu kraju. VK Jadran-OVK POŠK 10:7

Ludu utakmicu su odigrali jadranaši i poškovci na Poljudu. Pobjeda je otišla na stranu Jadrana koji je ipak kvalitetnija ekipa u ovome trenutku. Jadran je brzo došao do vodstva od 2:0 golovima Vranješa i Franičevića iz peterca. Vodio je i 3:1 nakon gola M.Divkovića, ali su onda nekim čudom stali i propustili nokautirati POŠK odma na početku utakmice. POŠK je čudesno odigrao drugu četvrtinu u kojoj je je došao do vodstva od 4:5. Golovi su padali kao na traci, a zbunjeni jadranaši nisu mogli vjerovati što ih je snašlo. Prvo je pogodio Gadža, onda Borovčić-Kurir, Delić i opet Borovčić-Kurir. Za Jadran je u toj dionici pogodio Vukić. Golove koje je POŠK postizao su razotkrili svu slabost jadranove obrane ove večeri na čelu sa vratarom Strujićem. Na rubu bazena sa pjenio trener Zajmović, ali reklo bi se bez razloga jer u trenucima kada njegovoj ekipi baš ništa nije išlo od ruke nije puno niti mijenjao. U drugome dijelu su nekako za Jadran stvari legle na svoje mjesto. Obrana je bila agresivnija, a samim time niti šutevi POŠK-ovaca više nisu bili toliko ubojiti za Strujića. Odgovornost je na sebe preuzeo Koljanin koji se prometnuo u najboljeg strijelca i igrača ove utakmice iako ga je publika u prvome dijelu utakmice detektirala kao igrača manje u Jadranovim redovima. Postigao je čak 3 od Jadranovih 6 golova. Jadran je utakmicu dobio i za revanš ima prednost od 3 gola. S obzirom na razliku u kvaliteti ova dva suparnika teško je vjerovati da se ova prednost može ispustiti osim ako se kojim čudom ne podcijeni protivnika kao što je to bio slučaj u prvome poluvremnu ove utakmice.