Žuti razbili Goricu - KK Split nije falši klub

28. studenog 2015. u 20:56 / KLUB: KK Split

Furiozna treča četvrtina žutih je uništila gostujući sastav. Nakon prvog dijela nije baš sve izgledalo bajno za žute, ali su Filipović i novajlija u žutom dresu Širko u 3/4 pokrenuli lavinu koja se nije mogla zaustaviti. KK Split-KK Gorica 86:61

Split je odigrao odličo i sasvim zasluženo pobjedio goste iz Velike Gorice. Neuzvjesnost oko pobjednika ovoga susreta je rješena u 3/4 kada su žuti ostvarili 28:8. Bila je to dionica utakmice sa kojom će vjerojatno trener Skelin i jedino biti zadovoljan. Obrana i napad su se igrali žestoko i brzo kao na trenigu. U tom je periodu debitant u žutom dresu Henrik Širko pogodio 12 koševa od ukupno 17 koliko ih je dao do kraja utakmice pa je na najbolji nacin stao iza svoje konstatacije da KK Split nije falsi klub. Uz njega je posebno raspoložen bio i Filipović(4 trice) kojega je šut izvanredno služio. Posljedica je to naravno upornog ponavljanja na trenigu gdje ispuca i po više stotina baluna na koš svaki dan. Već tada je praktički utakmica bila zaključena, ali tako nije mislio i trener Skelin koji je svoje momke tjerao u još žešči presing. U posljednjoj dionici je razlika otišla do najviših 80:47. Pet minuta do kraja su svoju priliku dobili baš svi pa se razlika istopila, ali ništa zato jer ovo je napokon bilo dobro.