Mornar BS pobjedio u zadnjim trenucima utakmice

18. listopada 2015. u 13:44 / KLUB: VK Mornar

Mornar BS je pobjedio Jadrana na samom kraju utakmice. Utakmice koja je bila odlična za gledatelje, ali sigurno ne i za igrače i trenere obje ekipe. Sudački dvojac je podjelio čak 42 isključenja u relativno mirnoj utakmici. Mornar BS-Jadran 11:10

Kakva dramatika na poljudskim bazenima. Utakmica u kojoj je Jadranu igrala samo pobjeda dok je Mornar BS za prolaz mogao odigrati i remi. Od samoga početka se vidilo da će utakmica biti na gol razlike. Samo je pitanje bilo koja će ekipa imati bolji dan. I onda se malo pomalo počelo kuvat. Sudački dvojac je uzeo dirigentsku palicu u ruke i ovu relativno korektnu utakmicu odveo u krešendo. Čak 42 isključenja od kojih je sigurno bar pola diskutabilnih je kidalo živce ekipama u bazenu i njihovim trenerima. Već na poluvrimenu je bilo jasno kako će utakmicu dobiti ona ekipa koja do kraja bude kompletna u bazenu. I tako je i bilo. Jadran je u zadnju četvrtinu ušao, a da na klupi više nije imao nikoga osim rezervnog vratra. U toj igri mačke i miša u kojoj je prijetila opasnost da se trajno ostane bez igrača do kraja susreta bolje se snašao Mornar BS. U napadu su imali brzoga Buhu dok je na golu Kačić radio čuda. I onda je jedno pola minute prije Jadran ima priliku za vodstvo. Buzdovačić je potegao u vratnicu i nakon toga napravia brutalni faul za isključenje uz peterac za Mornar BS. Buha je uzea balun i pogodija za Mornarevo slavlje i potvrdu prvog mjesta na ovome turniru. Jadran se ove sezone oprostija od Eurocupa. Pohvale momcima i jedne i druge ekipe za sportsko držanje u apsolutno nesportskim uvjetima suđenja ovako važne utakmice za jedan i drugi klub. Jer kako su stvari stajale i kakav je ulog bija moglo je biti i puno gore.