Nada SSM poravnala seriju - Račić Grand slam

10. listopada 2015. u 16:31 / KLUB: BK Nada SM

U nemogučim uvjetima Nada SSM je pobjedila i poravnala seriju. Kiša je neprestano padala i utakmica je bila na rubu regularnosti. Ključan je bila 3. izmjena kada je Račić udario Grand slam i potopio domačina. BK Olimpija 83-BK Nada SSM 4:12

U nemogučim uvjetima za igru karlovački i splitski bejzbolaši su dali sve od sebe da 6. utakmicu finala privedu kraju. Do konačnog prekida utakmice je došlo u 7. izmjeni kada više nije bilo nikakve šanse da se nastavi sa igrom. Utakmica je prekinuta i pobjeda je pripala ekipi iz Splita.
Što se tiče same utakmice najdojmljiviji trenutak se dogodio u 3. izmjeni kada su nadini udarači osjetili nesigurnost domačeg bacača Gojkovića i pri tome koristili njegovo neprecizno bacanje da bi došli do baza. Kada su baze napokon napunile pri rezultatu 0:1 Ivan Račić je udario Grand slam za 0:5 i stavio točku na i ovoga susreta. Nakon toga su obezglavljeni domačini izgubili koncepciju igre, a Nada SSM je još malo pritisnula i na udarac Andrije Tomića došla do visokih i nedostižnih 0:8. Već u slijedečoj izmjeni rezultat raste na 0:11 i nakon toga se utakmica skupa sa kišom razvodnila. Kao da su i jedna i druga ekipa jedva čekale kada će napokon glavni sudac ovog susreta označiti kraj jer uvjeti za igru su iz minute u minutu bivali sve gori i gori.

Za Nadu SSM je na mjestu bacača odradio Wayne Ough 4IP, 1ER, 3H,3BB,HP,4K, dok je utakmicu priveo kraju Franko-Vrlić Kovačić 2IP, 3ER,5 BB, 2 H,
U napadu su se uz već pomenutog Račića 2/3, 5RBI, HR istakli i Andrija Tomić 2/3,3 RBI 2x2B, te Wayne Ough 3/4.