KK Split

Košarkaški klub Split

• Kedžo imao tricu za pobjedu

Zadar slavi tijesnu pobjedu nad Splitom. Bilo je to utakmica u kojoj je Zadar konstantno vodio, bilo je i 17 razlike. Split se uporno vraćao, prvo vodstvo i šut za pobjedu imao na kraju, ali Kedžo nije pogodio. KK Zadar-KK Split 78:76

• Primorska im očitala lekciju

Split nije uspio. Nakon utakmica gdje se dobivalo u produžecima došao je i poraz na Gripama. Primorska je očitala košarkašku lekciju našim momcima. KK Split-KK Sixt Primorska 75:82

• Osijek pao u produžetku

Što sad vrijedi VROS Osijeku što je vodio gotovo cijelu utakmicu i što su bili bolji kada je Split majstor dramatičnih završnica. Ovoga puta je junak bio Kanaet koji je povezao dvije trice. KK Split-KK VROS 100:91

• Teodo posao zgotovio u 1/4-ini

Teodo Tivat je posao zgotovio već u prvoj četvrtini. Žuti su već tada bili na -18 i nisu pokazivali znakove života. U trećoj se pojavila nada u povratak ponajprije zbog raspoloženog Filipovića, ali nakratko. KK Teodo Tivat-KK Split 89:73

• Pretrčani, nadskakani, raketirani

Lepršavi Šibenik je zasluženo dobio Splita kod kojih je jedino Scott bio raspoložen za igru. Domaći su igrali moderno i brzo, uhvatili 10 skokova više i šutirali tricu za 50%. GKK Šibenik-KK Split 65:79

• Dynamic pao u produžecima

Kakva utakmica na Gripama. Split je samo 14 sekunda prije kraja imao plus 6. I Dynamic je sa dvije trice izborio produžetke. U produžecima napokon zaslužena pobjeda protiv iznimnio jakog protivnika. KK Split-KK Dynamic 99:94

• Hermes - No comment

Hermes analitica je dobrodošao gost. Upravo onakav kakav je potreban za vraćanje samopouzdanja. Visoka pobjeda koja je mogla biti i viša je za goste ispala prihvatljiv poraz. KK Split-KK Hermes analitica 94:67

• Konec tekme - Split opet poražen

Split je nakon zagrebačkog poraza od Cibone ubilježio još jedan od Rogaške. Utakmica je večim dijelom bila u egalu, a onda se sredinom treče četvrtine Rogaška odlijepila i skinula skalp raštimanom orkestru Ivice Skelina. KK Rogaška-KK Split 81:75

• Cibona pregazila Splita

Cibona je lakoćom pregazila Splita. Žuti su bili konkurentni do 25 minute susreta, a onda su kola otišla nizbrdo. Cibona je probijala reket, a iz vana raketirala splitski koš. Split danas nije imao ništa.... KK Cibona-KK Split 86:67

• Uspješna premijera - Kedžo 37 Pts

Split je dugo lomio otpor Zrinjskoga. Sve do pet minuta prije kraja kada su napokon kapitulirali. Igrač utakmice, a najvjerojatnije i cijelog kola je Mateo Kedžo koji je postigao 37 koševa, 10 skokova uz valorizaciju 51. KK Split-KK Zrinjski 90:76